[ Kapatmak İçin TIKLAYIN!. ]

Ne Mutlu Türküm Diyene.,Mustafa Kemal ATATÜRK
WEB SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ.. .. TÜRK SİVİL İNİSİYATİF WEB ANA SEYFAMIZDA DUYURU VE ÇALIŞMALARIMIZLA İLGİLİ BİLGİLERİ BULABİLİRSİNİZ..
Web Sitemize Hoşgeldiniz...
  TUSİP
  Ayın Yıldızı
  Mustafa Kemal ATATÜRK
  
  Genel Başkan Yardımcıları
  Yeni Sayfa 1

   

                                                                       

                                                            

                                                 

                                              Durhasan KOCA

                     1953 yılında Mersin ili Mut ilçesi, Hacıahmetli köyünde doğdu. İlkokulu hacıahmetli köyü ilkokulunda, ortaokulu Mut ortaokulunuda, liseyi Mersin Teyfik Sırrı Gür lisesinde okudu.
  1972 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesinden 1976 yılında Orman Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu.
  Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde göreve başladı. İlk olarak Amasya Orman Bölge Müdürlüğünde Yol Planlama Grup Mühendisi olarak çalıştı. İskilip Orman İşletme Müdürlüğü Karmış bölge şefliği yaptı.
  Tuzla Piyade okulunda yedek subay eğitimini tamamladıktan sonra askerlik görevini Amasya 15. Piyade Tugay Komutanlığında yaptı ve piyade Teğmen olarak askerliğini tamamladı.
  Sırasıyla Hakkari Şemdinli, Bozyazı, Sason, Kızılcahamam Yıldırım Orman şeflikleri, Nallıhan ve İstanbul Orman İşletme müdür Yardımcılıklarında bulundu.
  Bahçeköy ve Marmaris Orman İşletme müdürlüğü yaptı. 1992 yılında Orman Bakanlığına bağlı Milli Parklar Av ve Yaban Hayatı Genel Müdür Yardımcılığına atandı. 5 yıl bu görevde çalıştıktan sonra Orman bakanlığına bağlı Orköy Genel Müdürlüğü görevine getirildi. Daha sonra ise aynı Bakanlıkta Müşavirlik yaptı ve 2002 yılında emekli oldu.
  Orman Mühendisleri Odasına kayıtlı, yıllarca Yörük Türkmen Derneklerinde yönetici olarak görev yaptı. Halen Yörük Türkmen ve Türk Kültürüne hizmet eden Türk Boyları Konfedarasyonunun Genel Başkanlığını yürütmektedir.
  Gerek mesleki gerekse Yörük Türkmen ve Türk Kültürü ile ilgili yüzlerce makalesi vardır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.